Ako správne umiestniť materiál?AKADÉMIA > TIPY A INFORMÁCIE > Sedem spodných nástrojov v jednom nástroji?Ako zvýšiť odolnosť nástrojov?

Sedem spodných nástrojov v jednom nástroji?

ROLLERI VARIO

Rolleri Vario je patentovaný systém s nastaviteľnou drážkou "V".
Vďaka tomuto riešeniu môžete na ohraňovací lis nainštalovať jedno zariadenie a meniť V drážku spodných nástrojov s rôznymi rozmermi prostredníctvom CNC stroja alebo manuálne.
Hlavnými vlastnosťami Rolleri Vario sú jednoduchá obsluha, maximálne zaťaženie 2500 kN/m alebo 3000 kN/m (v závislosti od modelu), uhol ohybu 60°, ktorý umožňuje lepšiu kontrolu odpruženia obrábaného materiálu v spodnom nástroji a predovšetkým variabilita jeho dĺžky.
Rolleri Vario sa vyrába z jednotlivých štandardných modelov s dĺžkou 1000 mm (39,37"), ktoré sa umiestňujú vedľa seba a spájajú, čím sa z nástroja stáva jeden spodný nástroj s možnou maximálnou dĺžkou v závislosti od dĺžky ohraňovacieho lisu.
Modely, ktoré sú dnes dostupné na trhu, majú dĺžku od 1 m do 12 m.
Jedinečnou vlastnosťou Rolleri Vario je, že jednotlivé diely sa dajú od seba odpojiť, čo umožňuje dosiahnuť na jednom lisovacom stroji mnoho rozmerov drážky "V".
Vďaka variabilite systému možno dosiahnuť rôzne uhly a vnútorné rádiusy. Pri prevádzke je Rolleri Vario mimoriadne praktické vďaka pneumatickému systému, ktorý uvoľní celý systém zo základného stojana a rýchlo dosiahne požadovanú polohu drážky "V". Dosiahe sa požadovaná poloha, uvoľní sa tlak (štandardný tlak je 6 barov), celý stroj sa nastaví do polohy a je pripravený na proces ohraňovania.
Čas potrebný na zmenu medzi najužšou a najširšou drážkou "V" je päť sekúnd, a to aj v prípade manuálnej verzie. Systém sa dodáva so zvukovým zariadením signalizujúcim správnu polohu na otvorenie každej drážky.

Ďalšia dôležitá vlastnosť súvisí s použitím rotačných valčekov namiesto bežných rádiusov na tradičných spodných nástrojoch. Tieto tepelne spracované valčeky sa otáčajú na stredovom čape, ktorý zabezpečuje ich otáčanie aj v prípade, že sa na ich povrchu nachádza kalamín (zinok). Výhodou tohto opatrenia je zníženie sily potrebnej na ohraňovanie materiálu o 25-30 %. Rolleri Vario je vyrobený z ocele vysokej pevnosti a jeho základňa je indukčne kalená. Okrem toho sa dodáva s ochranným krytom, ktorý sa dá na zariadenie veľmi rýchlo pripevniť a zabraňuje usadzovaniu prachu a iných zvyškov materiálu v jeho mechanickej konštrukcii.
Štandardná verzia systému Rolleri Vario sa ponúka s užšou drážkou "V" 40 mm až po drážku "V" väčšiu ako 400 mm (k dispozícii sú celkovo štyri modely s maximálnym otvorom 200 mm, 260 mm, 300 mm a 400 mm s rozostupom 20 mm alebo 25 mm).
Každý systém možno ovládať manuálne, prostredníctvom nezávislej riadiacej jednotky alebo pripojiť k CNC ohraňovaciemu lisu.
Vario Rolleri sa môže používať aj s držiakom, ktorý je možné použiť ako adaptér pre spodné nástroje typu R1, R2, R3 a R4.
Rolleri Vario je syntézou technológie, praktickosti, bezpečnosti a úspor: priemerný čas výroby sa skrátil o 85 %, obsluha nemusí manipulovať s veľkými a ťažkými nástrojmi a investícia je rozhodne nižšia ako súčet nákladov na jednotlivé spodné nástroje.