FAST CLAMP3 (RÝCHLOUPÍNANIE)MÉDIA > UNIVERSAL EASY CLAMP (UNIVERZÁLNE JEDNODUCHÉ UPÍNANIE)UNIVERSAL FAST CLAMP (UNIVERZÁLNE RÝCHLOUPÍNANIE)

UNIVERSAL EASY CLAMP (UNIVERZÁLNE JEDNODUCHÉ UPÍNANIE)

FAST CLAMP3 predstavuje správne spojenie medzi tradičnými skrutkovými systémami a najbežnejšími pákovými systémami. Pri tomto riešení je držiak zabudovaný do odolnejšieho materiálu s tepelnou úpravou, ktorá dodáva materiálu väčšiu tvrdosť a antioxidačné vlastnosti.
Princíp upínania je založený na koncepcii páky, ktorá ovláda centrálny čap. Zvláštnosťou systému FAST CLAMP3 je, že čap je vždy nastaviteľný. Týmto spôsobom máme trvalú kontrolu nad upínacou silou aj v prípade horných nástrojov, ktorých upínacia časť môže byť mierne opotrebovaná. FAST CLAMP3 je súčasťou všetkých štandardných medzikusov a vďaka tvrdenej doske stredový čap nepoškriabe telo medzikusu, ako sa to môže stať pri tradičných systémoch. Štandardná páka je vybavená odnímateľným nadstavcom na ešte jednoduchšie upínanie a ten istý nadstavec možno použiť pre FAST CLAMP3 s krátkou pákou "LC", ktorá eliminuje bočné prekážky a uľahčuje ohraňovanie krabicových profilov.
Pomocou systému KDS (dvojité upnutie) môžeme oba držiaky zatvoriť súčasne pomocou ovládacej páky umiestnenej vpredu.